Gece

Gece yavaş yavaş geliyor. İniyor. Çukur yerlere dolmağa başladı bile. Oraları doldurup ovaya yayılmağa başlar başlamaz, her yer boza dönüşecek. Işıklar yanmayacak bir süre. Ne çukurda ne düzde. Tepelerin aydınlığı, bir süre, yeter gibi görünecek herkese. Sonra tepeler de karanlıkta kalacak.
Dil bu karanlığın içinde yaşayabilirmiş gibi görünen tek şey olacak. Hiçbir ağırlığın, hiçbir gerçekliğin kalmadığı bu yerde. Karanlığın gerçekliğe benzer tek yanı, konuşulabilmesi olacak. İki kişi arasında. İki duvar arasında.
Bilge Karasu – Gece

Siyasi iktidarın maşasına dönüşmüş paranoyak savcılar. Uydurma, yalan, sahte deliller üretmekte uzmanlaşan polisler. Yasadışı dinlemeler, izlemeler, gizli video çekimleri… ‘Sızan şok belgeler’ arasında kaynatılmaya çalışılan gerçekler. Atılan çamurların izleri altında yitirilen, harcanan itibarlar. Sabaha karşı ‘şok operasyonlar’la evlerinden, sevdiklerinden koparılıp ortadan kaldırılan, hücrelere kapatılıp kayıp edilen suçları meçhul tutsaklar. İltifattan başka hiç bir şeye tahammülü olmayan bir gerici iktidar. Doğruyu söyleyenleri dokuz köyde linç etmeye hazır bir toplum. Ve kötü haberler bir ‘kristal gece’de, sabaha karşı kapılarına bu sistemin av köpekleri suretinde dayanıncaya kadar sımsıkı kapalı gözlerle uyumaya kararlı ‘aydınlar’.

İyi geceler ve iyi şanslar Türkiye: Örnek ülke…

Reklamlar

Gece” üzerine bir düşünce

  1. Geri bildirim: Tweets that mention Gece « Psykonaut -- Topsy.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s